רשימת קיצורי מקלדת
פתיחת תפריט ניידים

נטע בלאט שורק ז"ל

בת לדינה ועמוס בלאט
תאריך לידה: 10/07/1957
בבי"ב באדר תש"ע, 26/02/2010
בבית שמש
מקום קבורה: בית העלמין בזכרון יעקב

קורות חיים

נטע, בת דינה ועמוס בלאט, נולדה בישראל ביום י"א בתמוז תשי"ז (10.07.1957). נולדה וגדלה עד גיל עשר בקיבוץ אפיקים אשר בעמק הירדן, אז עברה המשפחה לבאר שבע. המשפחה - ההורים, נטע ואחיה ערן ונעם - עברה בהמשך בין עוד מספר מקומות, עד שהתיישבו בראשון לציון.

נטע סיימה את לימודיה התיכוניים בגדרה. היא התגייסה לצה"ל, ושירתה כמזכירה של מושל בית לחם. מיד לאחר שחרורה נסעה עם חבר לשבדיה, למדה את השפה השבדית והתקבלה ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת גטיבורג.

זמן קצר אחר כך, בעקבות נסיעה קצרה לניו יורק, החליטה נטע להישאר בארצות הברית. היא שכרה דירה בלב הגריניץ' וילאג', שם גרה במשך 17 שנים. במהלך שהותה בארה"ב היא סיימה תואר ראשון באוניברסיטה, ובשנת 1996 התקבלה ללימודי דוקטורט באוניברסיטת N.Y.U במסלול ישיר, כשהיא נהנית ממלגת לימודים גבוהה ויוקרתית.

בעקבות מות סבה, שהיה ממייסדי קיבוץ אפיקים, הגיעה נטע לארץ כדי לבחון את אפשרות שובה. לאחר שהתאהבה ביישוב זכרון יעקב היא פגשה שם את אמוץ שורק, שלימים היה לבעלה. נטע החליטה לוותר על מסלול הדוקטורט והמלגה בחו"ל ועברה להתגורר בזכרון יעקב. בכך, כפי שסיפרה אמה דינה, עמדה נטע בהבטחה שנתנה על קברו של הסב כי תשוב מארצות הברית לישראל.

מיד אחרי בואה לארץ החלה נטע לעבוד בבית ספר "ניל"י", תחילה כמורה מחליפה לאנגלית ובהמשך כביבליותרפיסטית וכאחראית על תחום הדרמה והתיאטרון. באותה עת נולדה בתה, נגה.

במקביל לעבודתה נטע סיימה לימודי תואר שני בדרמהתרפיה באוניברסיטת לסלי קולג' (שלוחה של אוניברסיטה אמריקאית הנמצאת בנתניה), ביטאה את כשרונותיה כמספרת סיפורים ובמשך מספר שנים אף ארגנה פסטיבלים של מספרי סיפורים במקום מגוריה. בנוסף, היא פתחה קליניקה לטיפול אישי כשהיא משלבת בכך את נטיותיה האמנותיות וכישוריה היצירתיים בתחום תיאטרון הפלייבק (האזנה לסיפורים אישיים ואלתור הסיפור במשחק).

בשנותיה בארצות הברית כתבה נטע שירים רבים. הם נכתבו ופורסמו באנגלית, ובשנת 2000, זמן קצר אחרי שחזרה ארצה, תורגמו לעברית ופורסמו בספר "יום הכביסה של סבתא ואסינה".

נטע נטלה חלק במעגלי נשים לשלום, והשתתפה בפעילויות שונות הקשורות לדו-קיום בין יהודים וערבים. היא האמינה בכך בכל ליבה ופעלה רבות למען מטרה זו. כיוון שכך, החלה לעבוד בשנת חייה האחרונה כמחנכת בבית הספר "גשר על הוואדי", בית ספר יהודי-ערבי בכפר קרע.

ביום 24.02.2010 יצאה נטע לחופשה והגיעה לבית הארחה קטן המצוי במנזר "בית ג'מאל", סמוך לבית שמש. בערב היא יצאה לטיול בסביבת המנזר, ונעלמה. רק יומיים אחר כך, ביום שישי י"ב באדר תש"ע (26.02.2010), נמצאה גופתה ביער הסמוך למנזר, שם היא נרצחה על ידי מחבלים בדקירות סכין.

נטע הייתה בת 52 במותה. הובאה למנוחת עולמים בבית העלמין בזכרון יעקב. השאירה אחריה בעל ובת, הורים ושני אחים.