רשימת קיצורי מקלדת

סרן חיים בטיטו ז"ל

בן אנט ושמעון
תאריך לידה: 04/11/1963
יחידה: חיל השריון
בא' בחשון תשמ"ו, 16/10/1985
בישראל
מקום קבורה: בית העלמין בזכרון יעקב

קורות חיים

בן אנט ושמעון. נולד ביום י"ז בחשוון תשכ"ד (4.11.1963) בזכרון יעקב. למד בבית-הספר היסודי 'ניל"י' בזכרון יעקב וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-החקלאי בפרדס חנה, במגמה הביולוגית. חיים היה חבר בתנועת הנוער 'מכבי'. את זמנו הפנוי הקדיש לפעילות ספורטיבית מגוונת ולבילויים עם חבריו.

הוא גויס לצה"ל בראשית פברואר 1982 והוצב לחיל-השריון. כאן עבר מסלול כלוחם וכן קורס מפקדי טנקים. לאחר שעשה שלושה חודשים בתפקיד מפקד טנק, נשלח לקורס קצינים ובסיומו חזר ליחידתו באזור רמת הגולן ולתפקידי מפקד מחלקה, קמב"ץ, סמ"פ ומפקד פלוגת טנקים. בסיכומי ראיונות איתו נכתב כי הצטיין בתפקידו. על עבודתו מעיד מפקדו: "שיטת עבודתו היתה מיוחדת מאוד: טיפוח החייל תוך מתן חופש פעולה מלא ושיחות רבות עם חיילים ומפקדים, זאת מתוך הנחה שבגרות אישית תאפשר לפלוגה להבחין בביצוע העיקר ולהתנער מן הטפל. משנוכח כי אינו מגיע בדרך זו להגשמת ציפיותיו מן החיילים והמפקדים, השתנתה בלית ברירה השיטה, וזו החלה להניב תוצאות גבוהות וחיוביות שמשמעותן הישגים גבוהים אליהם הגיעה הפלוגה ושבהם דבק חיים לכל אורך דרכו". עוד מספר מפקדו כי חיים, כשמו כן הוא: אהב את הנאות החיים.

ביום א' בחשוון תשמ"ו (16.10.1985) נפל חיים בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בזכרון יעקב. השאיר אחריו הורים ושלושה אחים - רוג'ה, דני וישראל. הוא הועלה לדרגת סרן לאחר המוות. וכן קיבל תעודת הוקרה וכבוד על שירותו בקבע.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "את חיים הכרתי כשהיה מ"מ מרגמות לפני שנתיים. המחלקה מנתה אוסף של חיילים בעייתיים ללא רצון לשרת. והתוצאה לאחר מספר שבועות: מחלקה מגובשת, מחונכת ומקצועית. כל זאת בזכות האדם שבחיים".

הוריו תרמו לזכרו ספר תורה לבית-הכנסת בזכרון יעקב. וכן תרמו פרוכת ומפה לשולחן ספר התורה לבית-הכנסת ברמת הגולן. הוריו, ביחד עם המועצה המקומית זכרון-יעקב הקימו גן משחקים על שמו.

 אנדרטה לזכרו של חיים