מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

תחרות הנואם הצעיר 2018

התחרות היישובית של מועדון רוטרי זיכרון יעקב התקיימה השבוע, ביום שלישי 13/02/18 באולם בית ניר שבמתחם בית התותחן. תשעה מתמודדים מבתי ספר שונים ברחבי המושבה התחרו השבוע על התואר "הנואם הצעיר" לשנת 2018. 

 

הזוכים בתחרות הנואם הצעיר לשנת 2018 הם: 
נציג היסודיים -תומר אביבי מבית ספר החורש כתה ו', נציג חטיבת הביניים - בית ספר נילי כתה  - ז' – אורן מטלון, 

נציג חטיבה עליונה - אלים און מכתה י"א בית ספר קשת.

 

התלמידים שזכו השבוע בתחרות היישובית במקומות הראשונים, עולים לשלב שני של התחרות באשכול רוטרי ושם יתחרו על הזכות לנאום בתחרות הארצית של רוטרי ישראל. 

 

הקריטריונים על פיהם דרגו השופטים את המתחרים הם: המבנה הלוגי של הנאום, צורת ההגשה, הקשר עם קהל המאזינים, מיצוי הנושא, העברת המסר במסגרת הזמן הקצוב, שימוש בידע ושילוב אחד מתוך ארבעת המבחנים של רוטרי.

 

תחרות הנואם הצעיר הינו מיזם חינוכי - ערכי שמטרתו לקרב את בני הנוער אל ערכי תרבות הדיבור, לפתח יכולות ביטוי תוך שימוש בשפה נכונה, מיזם שמכוון להישגים, מעודד למצוינות ונותן במה שבה תלמידים מביעים את דעתם בפני ציבור.

ראש המועצה זיו דשא ציין בדבריו כי: "היכולת להתמודד עם נושא בדרך של שכנוע, הקשבה לעמדות שונות היא מיומנות מבורכת וחשוב שתועצם בקרב קהילת התלמידים בעידן בו היד קלה על המקלדת. עוד ציין ראש המועצה בדבריו והודה לחברי הרוטרי על פועל למען הקהילה פעילות הנמשכת כ 60 שנים."

 

ארגון רוטרי ישראל מקיים מדי שנה את התחרות הארצית "רוטרי ישראל - הנואם הצעיר" וזו השנה העשירית ובה מועדון רוטרי זכרון יעקב, משתתף באופן פעיל בתחרות. 

 

גם השנה כבשנים עברו, מועדון רוטרי זכרון יעקב, בשיתוף עם מחלקת החינוך של המועצה המקומית וצוות המורים בבתי הספר הוביל את מיזם הנואם הצעיר בבתי הספר, החיטה, נילי, החורש, יעבץ, קשת, תיכון המושבה ,תיכון פלך והישיבה התיכונית.