מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

ישיבה תיכונית

הישיבה התיכונית התנ"כית, זכרון יעקב

הישיבה התיכונית התנ"כית הוקמה לפני 7 שנים כיוזמה משותפת של משרד החינוך, המועצה המקומית וההורים כדי לתת מענה לציבור הדתי שגר בזכרון לחינוך על יסודי ללא צורך לצאת מהמושבה.

הישיבה היום מונה כ-130 תלמידים מכיתות ז' - י"ב כאשר 85% מהתלמידים הם זיכרונים והשאר באים מהאזור הקרוב (בנימינה, קיסריה, פרדס חנה).
 

החזון של בוגר הישיבה מתייחס ל5 תחומים שמסביבם הישיבה פועלת מידי יום:

1. בוגר הישיבה ימשיך ללימודי בהמשך במסגרת דתית לפני גיוסו לצבא. 
בכיתות חט"ב התלמידים לומדים כ20 ש"ש לימודי קודש, 14 ש"ש תנ"ך ו6 ש"ש תושב"ע. 
בכיתות התיכון התלמידים לומדים קודש כדי לגשת ל5יח"ל בתנ"ך, 5 יח"ל בתושב"ע ו1יח"ל במחשבת ישראל. התלמידים מתפללים שחרית ומנחה בישיבה. בחינוך החברתי יש דגש רב על תכנים דתיים ורוחניים כדי לגבות את הלימודים הפורמאליים.
 
2. בוגר הישיבה ימשיך ללמוד במסגרות אקדמאיות
במידה והתלמיד מוכשר לכך, הישיבה רואה בלימודי חול מסלול של לכתחילה על מנת להמשיך ולפתח ולבנות את המדינה. לכן, התלמידים מבינים שיש ללמוד ברצינות וברמה גבוהה. 
בישיבה לומדים את כל מקצועות הליבה בחט"ב ובתיכון כל מה שנדרש על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה ואיכותית. במחזור א' היה 100% הצלחה בבגרויות. 
החל ממחזור ב' לא נוכל לשכפל את ההצלחה הזאת עקב הרצון שלנו לשלב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים לתוך הכיתות הרגילות. הערך הזה בוודאי גובר על ערך הפרסום של אחוזי הצלחה בבגרות.
 
 
3. "גיוס משמעותי לצה"ל"
לאורך כל שנות הישיבה, התוכנית הלימודים הסמויה שמה דגש על מיצוי הפוטנציאל של החוויה בפעילות גופנית. כל הטיולים של הישיבה הם רגליים למרחקים משמעותיים. עד כה, התלמידים ישנו רק שטח בתנאים בסיסיים, תלוי בכל חניון. התלמידים מבשלים לבד. 
בכיתות י"א וי"ב קיימת הכנה משמעותית לקראת צו ראשון וליווי צמוד במיונים. 
השאיפה היא ל100% גיוס עם אמירה שכל אחד צריך לתרום את המקסימום שיכול למען העם והמדינה.
 
4. "להיות אזרח נאמן"
החינוך החברתי מתמקד לארוך 6 השנים שהתלמיד נמצא אתנו בלתת מענה לחשיבות של אזרחות תקינה וחיובית. המון פעילויות ושיחות הן מסביב לעניין. דגש רב הושם על ערך ההתנדבות, האחר הוא אני. חינוך לסביבה, תרומה לקהילה הם נר לרגלינו.
 
5. "יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ"
כך כתוב על סמל הישיבה והוא הפתגם שמחבר בין הכל. הבוגר חייב להיות 'בן אדם', כבוד לזולת, למבוגר, למורה, להבין שאנו מייצגים מסורת יקרה ושהכל תלוי במידות הטובות שאנו מאמצים לעצמינו במהלך השנים שהתלמיד נמצא בישיבה. 
אלו חמישה עמודי התווך של הישיבה. עברנו השנה למבנה חדש מושקע שמרחיב את הדעת. עכשיו יש גם כלי נאה, מתאים למאה ה21.
מחשבים חדשים, מעבדה מאובזרת, כיתות מתוקשבות וכן הלאה.
 
צוות המורים מונה 25 איש, כולם בעלי השכלה מתאימה להוראה בתיכון. אקלים בית הספר חיובי ובריא, קיימת מועצת תלמידים פעילה מאד וכמו כן וועד הורים ששותף באופן מלא לכל מה שקורה בישיבה. יחד עם אנשי מח' החינוך של המועצה והמפקחים של משרד החינוך, הישיבה כבר הפכה להיות מקום נדרש לתלמיד הדתי מהאזור. 
 

בניהולו של הרב יעקב גיטלמן והרב שמעון רפורט

טלפון - 04-6294326

פקס 04-6898422

החינוך העברי 2