מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

גן שפתי

גן שחף

גן שחף הוא גן טרום חובה – חובה המשתייך לתחום החינוך המיוחד בזרם הממלכתי, בפיקוח משרד החינוך.
גן שחף הינו גן שפתי המיועד לילדים בעלי עיכוב משמעותי בהתפתחות השפה.
עיכוב שפתי בא לידי ביטוי בקשיים כגון: הפקת צלילים, הבנת השפה, קושי בהבנת הוראות, קשיי שליפת מילים, דלות השפה, קושי בהפקת משפטים ברצף תקין ועוד. לעיתים בנוסף לקשיים השפתיים נלווים קשיים אחרים אשר ביחד יוצרים עיכוב רב התפתחותי: מוטוריקה, קשיים רגשיים, התנהגותיים, חברתיים ועוד.
בגן פועל צוות רחב של אנשי מקצוע : גננת לחינוך מיוחד, סייעת, מדריכה מומחית לגיל הרך מטעם המתי"א, פסיכולוגית וכן צוות פרא- רפואי הכולל: קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ומטפלת רגשית אשר מדי שבוע מגיעות אל הגן ומטפלות באופן פרטני או קבוצתי בילדי הגן עפ"י מטרות ויעדים שהוגדרו באופן פרטני ובהתאם לצרכי כל ילד ומפורטים בתל"א (תכנית לימודים אישית).
את הגן מלווים באופן רציף נציגי הרשות המקומית בראשה של מנהלת מחלקת החינוך, מנהלת מדור הגיל הרך וכן מומחית לחינוך מיוחד מטעם הרשות. צוות מחלקת החינוך שותף מלא בעשייה לאורך כל השנה בגן במטרה להעמיק את היכרותם עם הילדים ועל מנת ללמוד ולהבין את צרכיהם בכדי לתת לילדים מענה נכון ומתאים בכל שלב התפתחותי ולתרום להתקדמותם והשתלבותם בעתיד במסגרות הולמות.
בגן לומדים ילדים בגילאי 3-6 . הגן יכול להכיל עד 12 ילדים בלבד.
כמות הילדים מצומצמת וזאת על מנת לאפשר התייחסות מלאה ותשומת לב מירבית בעבודה עם כל ילד וילד.
הרישום לגן השפתי נעשה ע"י החלטה של ועדת השמה ברשות המקומית.
גן שחף פועל בימים א-ה בין השעות: 07:30 -14:00 וביום ו' עד השעה 12:45
בין החודשים ספטמבר עד יולי כולל.
הגן נמצא בשכונת נווה שרת הממוקמת בשיכון הדרומי של המושבה.
 
צוות הגן מאמין בשוויונם של כל הילדים, בזכותו של כל ילד ללמוד, לשחק, להתפתח ולקבל הזדמנות להתקדם בזמן ובקצב הנכון לו.
אנו מאמינות כי סביבתו של הילד משפיעה באופן משמעותי על בטחונו העצמי, דימויו העצמי, האמונה שלו בעצמו וביכולותיו, משפיעה על התאקלמותו בגן והצלחתו מבחינה התפתחותית, רגשית, לימודית וחברתית.