מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

שבוע בטיחות ברשת בזכרון יעקב

בשבוע שעבר התקיים שבוע בטיחות ברשת בכל רחבי הארץ, גם בזכרון יעקב התייחסו ברצינות לחשיבות של שבוע זה והתקיימו פעילויות בנושא.

בחטיבות הביניים התקיימו הרצאות ושיחות ע"י משטרת זכרון יעקב שנרתמה לפעילות והגיע מטעמה רועי קסוטו, חוקר נוער ואחראי על תחום המניעה בתחנת זכרון יעקב, להעביר הרצאה בנושא "אינטרנט בטוח", עבירות ברשת, חוקי הגנת הפרטיות והטרדה מינית, השלכות פליליות ופעילות המשטרה בנושא כלפי מבצע עבירה ונפגע עבירה. לאור ההצלחה גם תיכון המושבה מתוכנן להביא את חוקרי הנוער ממשטרת זכרון יעקב להרצאות בנושא במהלך שבוע הבא.

 

בישיבה התיכונית התקיים ערב מקסים לתלמידים והורים שכלל לימוד משותף של אבות ובנים והרצאה בנושא כלים להתמודדות יעילה עם אתגרי האינטרנט.

 

בנוסף התקיים מפגש הורים בהנחיית גלית זיגמן, פסיכולוגית קלינית, בביתם של חברי הקהילה הדתית-לאומית, רחל ואהרון פלדמן, שאירחו בצורה מרשימה הורים לשיח על הסכנות הטמונות בשימוש באינטרנט ושיתוף בהתמודדות עם ההשלכות.

 

חשוב להוסיף כי באותו שבוע גם הסתיימה סדנת הורים שערכה תושבת מהקהילה, מיטל רון, סדנא להורים בת 8 מפגשים שעסקה בתקשורת עם מתבגרים סביב נושאים הקשורים בגיל ההתבגרות, ביניהם כמובן שעלה גם נושא הרשתות החברתיות השפעותיהן והשלכותיהן.

 

בנוסף החודש התקיימו עוד מגוון פעילויות בנושאים נוספים כגון קורס החייאה ועזרה ראשונה לסיירת הורים, הרצאה לקבוצת הכנה לצה"ל, אזימוט, של אבישג טורק, שחיינית שחצתה את תעלת למאנש, בנושא נחישות התמדה והצבת יעדים וכן סמינר עמיתים שאורגן ע"י שפ"י (שרות פסיכולוגי ייעוצי) ממחוז חיפה שכלל הרצאות וסדנאות לקבוצות מנהיגות של בני נוער בנושא סמים, אלכוהול ותופעות סיכוניות.

 

כתבה: טל שיין